GARANTİ KOŞULLARI

kartasmermer.com bünyesinde bulunan tüm ürünler, markanın kendi üreticisi, ithalatçısı yada distribütör firmaların garantisi altındadır.

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

kartasmermer.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiğinde, alıcıya sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini alıcının onayladığı kabul edilmektedir.

kartasmermer.com; iptal, iade ve değişim işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da belirtilen, alıcının 14 gün içinde ürünü iade etme hakkı dâhilinde iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

İade edilecek ürünün tekrardan satışa uygun olması gerekmektedir. Ürün değişim ve iadelerinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da belirtilen esaslar, alıcı memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul edilmektedir.

Alıcının teslim edilen malı kontrol etme yükümlülüğü bulunmaktadır. Satın alınan ürünün yer aldığı paketin veya paketlerin eksik veya hasarlı olması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturulmalıdır. Kargo görevlisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa alıcının, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı bulunmaktadır. Paketin kabul edilmemesi ve tutanak tutulması durumunda tutanağın alıcıda kalan kopyası en kısa zamanda kartasmermer.com’a bildirilmelidir ve kartasmermer.com bildirim sonrasında en kısa zamanda yeni ve sağlıklı bir teslimatın yapılmasını sağlayacaktır.

İade edilmek istenen ürün bir kuruma fatura edilmiş ise ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası, kargo ücreti dâhil edilmeden ürün birim fiyatı + KDV olacak şekilde kesilmelidir.

İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

kartasmermer.com, üretici firma veya kargo şirketinden kaynaklı hatalar sonucu yapılan iadelerde iade kargo ücreti alıcıya yansıtılmamaktadır. Aksi durumlarda alıcı iade kargo ücretinden sorumludur.

kartasmermer.com tarafından iade ile ilgili gönderim onayı verildikten sonra ürün iade işlemi gerçekleştirilmektedir. Onay bilgisi alıcıya bildirmiş olduğu iletişim adresi (mail veya telefon) üzerinden bildirilmektedir.

Kurumsal veya özel indirimli toplu satışlarda ayıplı mal statüsünde olmadığı sürece ürünlerin iadesi yapılmamaktadır.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle satıcı tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilmektedir.

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez ise satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona ermektedir.

Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum alıcıya bildirilmektedir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilmektedir.